Marka Dönüşümü

Marka Dönüşümü

Güçlü bir marka pragmatiktir. Hasarın endüstri olaylarından saptırılmasına yardımcı olabilir ve güçlü yönlerinizi daha iyi kullanmanıza olanak tanır. Yeniden markalaşma sürecinin doğru bir şekilde yürütüldüğünde, çalışanlarınızı, müşterilerinizi ve iş süreçlerinizi uyumlu hale getirmek için nadir bir fırsat olduğuna inanıyoruz.

Marka dönüşümü çabası, yalnızca estetik değil, şirketinizin gerçek iş sorunlarını ele almalıdır. Örneğin, ofis ortamınızı nasıl daha çekici hale getireceğinizi tartışmak yerine, mevcut ofisinizin müşterilerle buluşmak için neden yetersiz olduğunu veya çevrenizin sunduğunuz işin kalitesiyle nasıl kıyaslandığını veya onu nasıl yansıttığını düşünün.

Marka dönüşümünün kapsayıcı amacı, markanızı “özelliklerin ve işlevlerin” üzerine çıkarmak ve gerçek farklılıkları belirlemenize ve tartışmanıza yardımcı olmaktır. Varsayılan olarak, birçok şirket ve çalışan yalnızca yaptıkları veya yaptıkları şeyler hakkında konuşur, ancak bu bir müşterinin ihtiyacını pek karşılamaz.

Bunun yerine şirketler, müşterilerinin en büyük ihtiyaçlarını, isteklerini veya arzularını tatmin etmek için kritik başarı faktörlerini tanımlamaya odaklanmalıdır. Kuruluşunuzun cesaret, yaratıcılık veya ilerici düşünme gibi kültür veya müşteri hizmetlerine kattığı benzersiz değeri düşünün.

Marka dönüşümü, değişiklikleri ve gelecekteki yönleri çalışanlarınıza ve pazara görünür ve kesin bir şekilde iletmenizi sağlar.

Marka dönüştürme süreci göz korkutucu, kaotik veya belirsizlikle dolu görünebilir. Bununla birlikte, doğru bir şekilde yürütüldüğünde, araştırmaya, somut bulgulara ve gösterilen ihtiyaca odaklanan yönetilebilir adımlara bölünebilir.

Cresa Digital olarak, müşterilerimize sektör genelinde markanın algılarını araştıran 360 derecelik bir değerlendirme ile süreci başlatmalarına yardımcı oluyoruz. Dahili olarak, markanın işyerinde nasıl yaşadığını ve kendini nasıl gösterdiğini inceliyoruz. Dışarıdan, insanların markanızı nasıl deneyimlediğini ve pazarda nasıl göründüğünü inceliyor ve ardından rekabetçi teklifleri değerlendiriyoruz.

Değerlendirme, bir şirketin ya kullanılmayan ya da hafife alınan gerçek yeterliliğini arar. Dönüştürülmüş bir marka, şirketin “ruhunu” ya da gerçekte neyle ilgili olduğunu aktarır.

Keşif süreciniz sırasında, ekibinizin, organizasyonun kapsamlı bir görünümünü elde etmek için farklı departmanları, görev sürelerini ve iş fonksiyonlarını inceleyerek, şirketin her bir kesitinde derinlemesine bilgi toplamak için nitel araştırma yürütmenize yardımcı olduğundan emin olun. Cresa Digital’de bir markanın kalbi hakkında fikir edinmemize yardımcı olmak için Hesap Yönetimi, Kreatif ve Web Geliştirme dahil her bir dahili ekipten temsilci çekmeyi seviyoruz.

Bursa Marka Dönüşümü

İyi markalaşma genellikle anlamsız veya çok pahalı olarak reddedilir. Bazen işletme sahipleri bu konuda ne yapacaklarına dair hiçbir fikre sahip olmazlar. Ancak bunu okuyorsanız, muhtemelen markanızı sıfırdan bir şeye dönüştürmeyi öğrenmek istersiniz.

Bu, “marka dönüşümü” dediğimiz şey veya markanız hakkında somut olmayan fikirleri alıp gerçeğe dönüştüren süreçtir. Peşinde olduğunuz şey buysa ve bunu uygun maliyetle yapmak istiyorsanız, aşağıdaki bölümlerde tam olarak bunu bulacaksınız.

Kategoriler

Size nasıl yardımcı olabiliriz?

İşbirlikli proje deneyimimiz tasarım, dijital pazarlama ve SEO’dan markanızın stratejisine ve gelişimine kadar uzanan keyifli bir yolculuktur.
İletişime Geçin