Kampanya Yönetimi

Kampanya Yönetimi

Doğru hedeflenmiş kampanyalarla doğru kitleye ve dönüşüme ulaşın.

Sosyal medya kampanyaları ile platform reklam araçlarını ve mevcut en iyi uygulamaları kullanarak içeriğinizi doğru kitleye sunuyoruz. Markanız ve müşterileriniz arasında yüksek marka sadakati ve yakınlık oluşturan iyi düşünülmüş bir dijital strateji oluşturarak hedefli pazarlama kampanyalarınızı sizin için yönetiyoruz.

Facebook, Instagram, Twitter ve LinkedIn gibi platformlarda reklamlar ve kampanyalar aracılığıyla belirli bir demografideki kullanıcıları hedeflemek için benzersiz fırsatlar sunuyoruz.

Sosyal medya kampanyalarındaki sürecimizin ilk adımı hedeflerinizi anlamak ve yeni sosyal medya reklam stratejiniz için hangi KPI’ların en doğru olduğunu belirlemektir. Strateji ve plan belirlendikten sonra kampanya oluşturma ve kurulum dahil olmak üzere kampanya yönetimini yürütüyoruz.

Sosyal medya kampanyaları ile işletmenizin pazarlama harcamalarındaki yatırım getirisi (ROI) ve çevrimiçi marka görünürlüğünü artırın.

kampanya yönetimi

Bir sosyal medya kampanyası, bir veya daha fazla sosyal medya platformu kullanarak bir iş hedefini güçlendirmek veya ona yardımcı olmak için koordine edilmiş bir pazarlama çabasıdır. Kampanyalar, artan odaklanma, hedefleme ve ölçülebilirlik nedeniyle günlük sosyal medya çabalarından farklıdır.

sosyal medya kampanyası yönetimi bursa

sosyal medya reklam kampanyası

Sosyal medya kampanya hedeflerini belirleme

Bir sosyal medya kampanyası, ister Facebook’ta ister Instagram’da olsun, tek bir iş hedefine odaklanmalıdır. Sosyal medya kampanyaları için ortak hedefler şunları içerir:

  • Kullanıcılardan geri bildirim almak.
  • E-posta pazarlama listeleri oluşturma
  • Web sitesi trafiğini artırma
  • Genel marka katılımını iyileştirme
  • Doğrudan satışları artırmak

Hedefler ayrı ve ölçülebilir olmalıdır. Bir kampanyadan önce, hedeflenen metriğinizin temel ölçüsünü alın, böylece kampanya boyunca ve sonrasında değişiklikleri ve performansı izleyebilirsiniz. Hedefler araçlar, mesaj ve hedef kitle ile şekillenir. Farklı demografilerin sosyal medya platformları için de farklı tercihleri vardır, bu nedenle hedef kitlenize uygun platformu seçin.

sosyal medya kampanyaları

Sosyal medya pazarlama kampanya yönetimi, sosyal medya ağlarında ve / veya Facebook, Instagram, YouTube, Snapchat, Twitter, bloglar veya dijital alanda bulunan diğer medya kanalları gibi platformlarda görünen reklam girişimleridir. Sosyal medya pazarlama kampanyası içeriği şunlar olabilir:

Sahip Olunan Medya: Bu, markanın kendi sosyal medya kanallarında ve web sitesinde görünen her şey dahil, marka tarafından kontrol edilen herhangi bir içeriktir.

Kazanılan Medya: Sosyal medya kullanıcıları tarafından paylaşılan ve / veya oluşturulan markayla ilgili her türlü içeriği ifade eder.

Ücretli Medya: Marka bilinirliğini artırmak, erişimi genişletmek veya etkileşimi artırmak amacıyla marka tarafından ödenen içerik.

Kampanya yönetiminin amacı, marka bilinirliğini, müşteri katılımını ve marka yakınlığını artırmaktır. Bunu başarmak için markalar, izleyicileri aktif kampanya katılımcılarına dönüştürmek için markalı hashtag’ler, kullanıcı tarafından oluşturulan içerik (UGC), yarışmalar, viral içerik ve / veya yüksek oranda paylaşılabilir fotoğraflar, videolar veya markalı özellikler gibi çeşitli stratejiler kullanır.

Bu nedenle, sosyal medya kampanya yönetimi (ve varsa ürettikleri içerik), kullanıcıları kendi sosyal medya takipçileriyle paylaşmaya ikna edecek kadar yaratıcı olmalıdır. Sosyal medya katılımı (ve bazı durumlarda paylaşım), bir sosyal medya pazarlama kampanyasını başarılı kılan şeyin temel bileşenidir.

instagram kampanya yönetimi

sosyal medya reklamları

bursa kampanya yönetimi

bursa kampanya yönetimi ile sosyal medya pazarlama için ilk adımı Cresa Digital ile atın. Sosyal medya pazarlama kampanyaları oluşturmaya başlamadan önce işletmenizin hedeflerini göz önünde bulundurun. Aklınızda bir sosyal strateji olmadan bir sosyal medya pazarlama kampanyası başlatmak, haritasız bir ormanda dolaşmak gibidir – eğlenebilirsiniz, ancak muhtemelen kaybolacaksınız.

sosyal medya ajansı

Dünyanın her yerinde aynı anda çalışan sayısız pazarlama kampanyası var (şansınız, konuştuğumuz gibi gelen kutunuzda birkaç tane var). İnsanların bu “göz alıcı” konu satırlarına neden bu kadar bağışıklık kazandıkları şaşırtıcı değil.

Reklam kampanyaları, e-posta kampanyaları, fuar kampanyaları, baskı kampanyaları vb. İle… bazen bunaltıcıdır ve sıklıklarından dolayı, onları neden ilk etapta çalıştırdığınızı bile deşifre etmek zor olabilir.

Kampanya yönetimi, özenli planlama, zamanında yürütme ve ulaştığınız kitle hakkında bir ton bilgi ve içgörü gerektirir. Pazarlama kampanyası yönetimi normalde kampanyanın gerçekte ne kadar büyük olduğuna ve pazarlama kampanyası takviminize bağlı olarak pazarlamacılardan oluşan bir ekip gerektirir.

Kampanya yönetimi dünyasına dalalım ve pazarlama kampanyalarınızı bir üst seviyeye taşımak için gerekenleri öğrenelim.

Kampanya Yönetimi Nedir?

Kampanya yönetimi, bir pazarlama girişiminin planlanması, yürütülmesi, izlenmesi ve analizidir; bazen yeni bir ürün lansmanına veya bir etkinliğe odaklanır. Kampanyalar normalde potansiyel alıcılara e-posta, sosyal medya, anketler, basılı materyaller, eşantiyonlar vb. Yoluyla birden fazla itme içerir. hepsi benzer bir konuya veya fikre odaklanıyor.

Potansiyel alıcıların belirli bir sorun hakkında düşünmelerini sağlamak için pazarlama kampanyaları başlatılır — ürününüz veya hizmetiniz kullanılarak çözülebilecek bir sorun. Bu kampanyalar, hedef kitlenizi meşgul etmek ve markanız etrafında pazar bilincini artırmak için çok önemlidir.

Çok kanallı kampanya yönetiminde ustalaşmak için hedef kitlenizin neyle ilgilendiğini anlamanız gerekir. Hangi sorunları çözmeye çalışıyorlar? Günlük rutinleri neye benziyor? Ne onların dikkatini yakalamak istiyorsunuz? Bunlar, dönüşümlere yol açan bir pazarlama kampanyası oluşturmanın temelleridir.

Bir Pazarlama Kampanyası Yöneticisi Ne Yapar?

Artık kampanya yönetiminin ne olduğunu bildiğinize göre, yanıtlamanın zamanı geldi: kampanya yöneticisi nedir? Peki bir kampanya yöneticisi ne yapar?

Bir pazarlama kampanyası yöneticisi genellikle e-posta pazarlamasında deneyimi olan ve CRM ve Marketo, Eloqua ve Salesforce gibi dijital pazarlama otomasyon araçlarına aşina olan kişidir. Pazarlama kampanyaları yürütmek ve etkinliklerini ölçmek ve raporlamak için genellikle satış, satış operasyonları ve dış ajanslarla yakın çalışırlar.

Bir pazarlama kampanyası yöneticisi, pazarlama ekibinin amaç ve ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde pazarlama kampanyasının planlanması ve yürütülmesinden sorumludur. Ayrıca, tüm kopya, tasarım ve kitle segmentleri de dahil olmak üzere müşteriye dönük her şeyi denetler ve zamanlarlar.

Bazı Popüler Pazarlama Kampanyası Yönetimi Araçları nelerdir?

En popüler pazarlama kampanyası yönetim araçlarından bazıları Marketo, Pardot, Hubspot ve Eloqua’dır. Ancak henüz bir tane satın almak için acele etmeyin.

Başarılı bir pazarlama kampanyası yönetimi yazılımında nelere dikkat etmeniz gerektiğini anlamak önemlidir. Pazarlama ekibiniz için sezgisel ve kullanımı kolay olduğundan emin olmak istersiniz. Hiçbir şey, sayısız eğitim oturumundan ve yeni bir yazılım üzerinden yapılan toplantılardan daha fazla zaman harcamaz. Bu nedenle, seçtiğiniz aracın hızlı bir şekilde alınabildiğinden emin olun, böylece kampanyalarınızı mükemmelleştirmek için daha fazla zaman ayırabilirsiniz.

Aranması gereken bir diğer önemli husus, çok kanallı pazarlama otomasyonudur. Müşterilerinizle yalnızca e-postadan başka yollarla etkileşimde bulunabildiğinizden emin olun: sosyal medya, SEM, PPC, Google Adwords ve canlı sohbetler, alıcılarınız hakkında daha fazla bilgi edinmenin ve web sitenize trafik çekmenin harika yollarıdır, bu nedenle yeni aracınızın bunu destekleyebildiğinden emin olun.

Son olarak, analitiklerin yerleşik olduğundan emin olun ve kampanyalarınızın performansıyla ilgili size iyi metrikler sunun. Analytics, hangi içeriğin çalıştığını ve müşterilerinizin kampanyalarınıza nasıl yanıt verdiğini size bildirir. Bu veriler özellikle satışlar için yararlıdır, çünkü tüm mesajlaşmaların tutarlı ve marka üzerinde olduğundan emin olmak için pazarlama ile senkronize çalışması gerekir.

sosyal medya ajansı

Sosyal medya kampanya yönetimi, pazarlama çabalarınızın roket yakıtıdır: marka itibarınız, bilinirliğiniz veya satışlarınız için büyük bir artışa neden olan konsantre bir enerji patlaması.

Bir sosyal medya kampanya yönetimi, belirli bir süre içinde belirli bir hedefe ulaşmayı amaçlayan, sonuçları izlenebilen ve ölçülebilen bir dizi koordineli faaliyettir. Tek bir ağ ile sınırlandırılabilir veya birden fazla sosyal medya platformunda yer alabilir.

Bir sonraki sosyal medya kampanyanız için ilham mı arıyorsunuz? Size nasıl yapıldığını göstermek için son hafızalarda yer alan en iyi sosyal medya kampanyalarını bir araya getirdik.

cresa
digital.
cresa
digital.

İşletmenize / markanıza
nasıl yardımcı olabiliriz?

İşbirlikli proje deneyimimiz tasarım, dijital pazarlama ve SEO’dan markanızın stratejisine ve gelişimine kadar uzanan keyifli bir yolculuktur.