Kampanya Yönetimi

sosyal medya kampanya yönetimi ajansı

Doğru hedeflenmiş kampanyalarla doğru kitleye ve dönüşüme ulaşın.

Sosyal medya kampanyaları ile platform reklam araçlarını ve mevcut en iyi uygulamaları kullanarak içeriğinizi doğru kitleye sunuyoruz. Markanız ve müşterileriniz arasında yüksek marka sadakati ve yakınlık oluşturan iyi düşünülmüş bir dijital strateji oluşturarak hedefli pazarlama kampanyalarınızı sizin için yönetiyoruz.

Facebook, Instagram, Twitter ve LinkedIn gibi platformlarda reklamlar ve kampanyalar aracılığıyla belirli bir demografideki kullanıcıları hedeflemek için benzersiz fırsatlar sunuyoruz.

Sosyal medya kampanyalarındaki sürecimizin ilk adımı hedeflerinizi anlamak ve yeni sosyal medya reklam stratejiniz için hangi KPI’ların en doğru olduğunu belirlemektir. Strateji ve plan belirlendikten sonra kampanya oluşturma ve kurulum dahil olmak üzere kampanya yönetimini yürütüyoruz.

Sosyal medya kampanyaları ile işletmenizin pazarlama harcamalarındaki yatırım getirisi (ROI) ve çevrimiçi marka görünürlüğünü artırın.

kampanya yönetimi

Bir sosyal medya kampanyası, bir veya daha fazla sosyal medya platformu kullanarak bir iş hedefini güçlendirmek veya ona yardımcı olmak için koordine edilmiş bir pazarlama çabasıdır. Kampanyalar, artan odaklanma, hedefleme ve ölçülebilirlik nedeniyle günlük sosyal medya çabalarından farklıdır.

Sosyal medya kampanya hedeflerini belirleme

Bir sosyal medya kampanyası, ister Facebook’ta ister Instagram’da olsun, tek bir iş hedefine odaklanmalıdır. Sosyal medya kampanyaları için ortak hedefler şunları içerir:

  • Kullanıcılardan geri bildirim almak.
  • E-posta pazarlama listeleri oluşturma
  • Web sitesi trafiğini artırma
  • Genel marka katılımını iyileştirme
  • Doğrudan satışları artırmak

Hedefler ayrı ve ölçülebilir olmalıdır. Bir kampanyadan önce, hedeflenen metriğinizin temel ölçüsünü alın, böylece kampanya boyunca ve sonrasında değişiklikleri ve performansı izleyebilirsiniz. Hedefler araçlar, mesaj ve hedef kitle ile şekillenir. Farklı demografilerin sosyal medya platformları için de farklı tercihleri vardır, bu nedenle hedef kitlenize uygun platformu seçin.

sosyal medya kampanyaları

Sosyal medya pazarlama kampanya yönetimi, sosyal medya ağlarında ve / veya Facebook, Instagram, YouTube, Snapchat, Twitter, bloglar veya dijital alanda bulunan diğer medya kanalları gibi platformlarda görünen reklam girişimleridir. Sosyal medya pazarlama kampanyası içeriği şunlar olabilir:

Sahip Olunan Medya: Bu, markanın kendi sosyal medya kanallarında ve web sitesinde görünen her şey dahil, marka tarafından kontrol edilen herhangi bir içeriktir.

Kazanılan Medya: Sosyal medya kullanıcıları tarafından paylaşılan ve / veya oluşturulan markayla ilgili her türlü içeriği ifade eder.

Ücretli Medya: Marka bilinirliğini artırmak, erişimi genişletmek veya etkileşimi artırmak amacıyla marka tarafından ödenen içerik.

Kampanya yönetiminin amacı, marka bilinirliğini, müşteri katılımını ve marka yakınlığını artırmaktır. Bunu başarmak için markalar, izleyicileri aktif kampanya katılımcılarına dönüştürmek için markalı hashtag’ler, kullanıcı tarafından oluşturulan içerik (UGC), yarışmalar, viral içerik ve / veya yüksek oranda paylaşılabilir fotoğraflar, videolar veya markalı özellikler gibi çeşitli stratejiler kullanır.

Bu nedenle, sosyal medya kampanya yönetimi (ve varsa ürettikleri içerik), kullanıcıları kendi sosyal medya takipçileriyle paylaşmaya ikna edecek kadar yaratıcı olmalıdır. Sosyal medya katılımı (ve bazı durumlarda paylaşım), bir sosyal medya pazarlama kampanyasını başarılı kılan şeyin temel bileşenidir.

instagram kampanya yönetimi

sosyal medya reklamları

bursa kampanya yönetimi

bursa kampanya yönetimi ile sosyal medya pazarlama için ilk adımı Cresa Digital ile atın. Sosyal medya pazarlama kampanyaları oluşturmaya başlamadan önce işletmenizin hedeflerini göz önünde bulundurun. Aklınızda bir sosyal strateji olmadan bir sosyal medya pazarlama kampanyası başlatmak, haritasız bir ormanda dolaşmak gibidir – eğlenebilirsiniz, ancak muhtemelen kaybolacaksınız.

sosyal medya ajansı

sosyal medya ajansı

Sosyal medya kampanya yönetimi, pazarlama çabalarınızın roket yakıtıdır: marka itibarınız, bilinirliğiniz veya satışlarınız için büyük bir artışa neden olan konsantre bir enerji patlaması.

Bir sosyal medya kampanya yönetimi, belirli bir süre içinde belirli bir hedefe ulaşmayı amaçlayan, sonuçları izlenebilen ve ölçülebilen bir dizi koordineli faaliyettir. Tek bir ağ ile sınırlandırılabilir veya birden fazla sosyal medya platformunda yer alabilir.

Bir sonraki sosyal medya kampanyanız için ilham mı arıyorsunuz? Size nasıl yapıldığını göstermek için son hafızalarda yer alan en iyi sosyal medya kampanyalarını bir araya getirdik.

cresa
digital.
cresa
digital.

İşletmenize / markanıza
nasıl yardımcı olabiliriz?

İşbirlikli proje deneyimimiz tasarım, dijital pazarlama ve SEO’dan markanızın stratejisine ve gelişimine kadar uzanan keyifli bir yolculuktur.