E-Ticaret

e-ticaret bursa

E-ticaret ortamında kullanıcı deneyimi her şeydir.

Özel deneyimler oluşturmak müşterilerin kalbini kazanmanın ve pazar payını ele geçirmenin anahtarıdır. Doğru ürünler, tasarım, işlevsellik ve markalaşma bir araya geldiğinde kullanıcıların satın almak için daha fazla nedeni olur.

Yüksek performanslı web siteleri ve e-ticaret siteleri uzmanlığımızla birlikte benzersiz deneyimler sunan, satın alımları artıran ve kullanıcıları tekrar tekrar geri getiren ilgi çekici tasarımlar oluşturuyoruz.

E-ticaret çözümlerimiz ile kullanıcıları satın almaya yönlendirmek, kim olduklarına, ilgilerini neyin sürdürdüğüne ve neden dönüşüm sağladıklarına daha yakından bakarak markanız için en doğru bileşenleri bir araya getiriyoruz.

E-ticaret ile artan satışlar.

E-ticaret nedir?

İnternet üzerinden mal veya hizmet alım satımı ve satışları tamamlamak için para ve veri transferidir. Elektronik ticaret veya internet ticareti olarak da bilinir.

E-ticaret sitesi yalnızca bir web sitesi değildir. Yatırımınızdan güçlü bir geri dönüş sağlamak için kritik birden çok öğenin iyi bir şekilde yürütülmesi gerekir. Sorunsuz bir alışveriş deneyimi ile web siteniz daha güvenli hale getirmelidir. Sayfalar tutarlı bir görünüme sahip olmalı, ilgi çekici içerik ve kullanıcıların ihtiyaç/beklentilerini karşılayan arama işlevine erişimi basit olmalıdır. Bu aşamada Cresa Digital ekibi olarak, doğru entegrasyonlar ve tasarım yaklaşımımız ile işletmeniz için ihtiyaç duyduğunuz e-ticaret çözümlerini marka bazında özelleştirerek sunuyoruz.

Hedefimiz e-ticaret hizmetlerimizin doğrudan bir sonucu olarak işinizi büyütmek.

E-ticaret (elektronik ticaret), başta internet olmak üzere bir elektronik ağ üzerinden mal ve hizmetlerin alınıp satılması veya fonların veya verilerin iletilmesidir. Bu iş hareketleri oluşur ya-business (B2B), business (B2B) tüketici, tüketici-tüketici ya da tüketici-iş için—-iş olarak. E-ticaret ve e-işletme terimleri genellikle birbirinin yerine kullanılır. E-kuyruk terimi bazen çevrimiçi perakende alışverişi oluşturan işlem süreçlerine atıfta bulunmak için de kullanılır.

Son on yılda, Amazon ve eBay gibi e-ticaret platformlarının yaygın kullanımı, çevrimiçi perakendede önemli bir büyümeye katkıda bulunmuştur. 2007 Yılında e-ticaret toplam perakende satışların% 5,1’ini oluştururken, 2019 yılında e-ticaret % 16,0’ı oluşturmuştur.

E-ticaret nasıl çalışır?

E-ticaret, müşterilerin göz atmak için bir çevrimiçi mağazaya erişebilecekleri ve kendi cihazları aracılığıyla ürün veya hizmetler için sipariş verebilecekleri internet tarafından desteklenmektedir.

Sipariş verildikçe, müşterinin web tarayıcısı çevrimiçi mağaza web sitesini barındıran sunucuyla ileri geri iletişim kuracaktır. Siparişle ilgili veriler daha sonra sipariş yöneticisi olarak bilinen merkezi bir bilgisayara aktarılacak – daha sonra envanter seviyelerini yöneten veritabanlarına, ödeme bilgilerini yöneten bir satıcı sistemine (PayPal gibi uygulamaları kullanarak) ve bir banka bilgisayarına – geri dönmeden önce iletilecektir. sipariş yöneticisine. Bu, siparişin işlenmesi için mağaza envanterinin ve müşteri fonlarının yeterli olduğundan emin olmak içindir. Sipariş doğrulandıktan sonra, sipariş yöneticisi mağazanın web sunucusunu bilgilendirir ve ardından müşteriye siparişlerinin başarıyla işlendiğini bildiren bir mesaj görüntüler. Sipariş yöneticisi daha sonra ürün veya hizmetin müşteriye başarıyla gönderilmesi için sipariş verilerini depoya veya yerine getirme departmanına gönderir. Bu noktada somut ve / veya dijital ürünler bir müşteriye gönderilebilir veya bir hizmete erişim sağlanabilir.

E-ticaret işlemlerine ev sahipliği yapan platformlar, satıcıların kaydolduğu çevrimiçi pazar yerlerini içerebilir, örneğin Amazon.com ; müşterilerin çevrimiçi mağaza altyapılarını ‘kiralamasına’ izin veren hizmet olarak yazılım (SaaS) araçları; veya şirketlerin yönetmek için şirket içi geliştirmeyi kullanmaları için açık kaynak araçları.

E-ticaret türleri

İşletmeden işletmeye (B2B) e-ticaret, işletmeler ve tüketiciler arasında değil, işletmeler arasında ürün, hizmet veya bilgilerin elektronik alışverişini ifade eder. Örnek olarak, işletmelerin ürün, hizmet ve bilgi aramasına ve e-tedarik arayüzleri aracılığıyla işlem başlatmasına olanak tanıyan çevrimiçi dizinler ve ürün ve tedarik değişim web siteleri verilebilir.

2017 Yılında Forrester Research, B2B e-ticaret pazarının 2021 yılına kadar ABD’de 1.1 trilyon doları aşacağını ve ülkedeki tüm B2B satışlarının% 13’ünü oluşturacağını öngördü.

İşletmeden tüketiciye (B2C), internet üzerindeki e-ticaretin perakende kısmıdır. İşletmelerin ürünleri, hizmetleri veya bilgileri doğrudan tüketicilere satmasıdır. Terim, çevrimiçi perakendecilerin ve mal satıcılarının bir yenilik olduğu 1990’ların sonlarındaki dot-com patlaması sırasında popülerdi.

Günümüzde internette her türlü tüketim malını satan sayısız sanal mağaza ve alışveriş merkezi bulunmaktadır. Bu sitelerin en tanınmış örneği, B2C pazarına hakim olan Amazon’dur.

cresa
digital.
cresa
digital.

İşletmenize / markanıza
nasıl yardımcı olabiliriz?

İşbirlikli proje deneyimimiz tasarım, dijital pazarlama ve SEO’dan markanızın stratejisine ve gelişimine kadar uzanan keyifli bir yolculuktur.