Facebook Reklamları

bursa facebook reklamları

Bursa Facebook Reklamları, Cresa Digital Reklam Ajansı.

Sosyal medya platformlarının pazarlama öncüsü.

Facebook, 2 milyardan fazla aktif kullanıcısıyla işletmenizi çevrimiçi büyütmek için en etkili reklam platformlarından birine sahiptir. Facebook reklamcılığı her büyüklükteki işletmeye istedikleri kitleye ulaşma ve doğrudan onlara satış yapma fırsatı sunar. Facebook reklamlarından başarıyla yararlanan işletmeler, işlerini öngörülebilir ve ölçülebilir bir şekilde önemli ölçüde büyütebilirler. Bu nedenle Facebook reklamcılığı hızla büyümek isteyen işletmelerin başarısı için bir temel oluşturmaktadır.

Cresa Digital, işletmenizin büyümesine yardımcı olmak için benzersiz Facebook reklam kampanyaları yönetir. Reklam kampanyasına hazırlanırken işletmenizi benzersiz kılan özelliklerinizi ve genel reklamcılık hedeflerinizi derinlemesine inceleyeceğiz. Geçmişte Facebook reklamları yayınladıysanız neyin işe yarayıp neyin yaramadığını belirlemek için önceki kampanyalara göz atacağız.

Nasıl ilerlemeyi planladığımızı ana hatlarıyla açıklayan kapsamlı bir strateji sunarak kampanya sürecini başlatacağız. Sonraki adımda, Facebook reklamlarınızda görünecek reklam metnini, başlıklarını ve açıklamalarını dikkat çekici görseller (yüksek kaliteli görüntüler/grafikler) ekleyerek oluşturacağız (gösterim başına maliyet ilişkisi). Reklam kampanyanızı yayına almadan önce tüm çıktıları inceleme fırsatına sahip olacaksınız.

Facebook reklam formatı türleri.

Facebook ads

Facebook’ta reklam vermek için kullandığınız her şeyi tekeline alırsa, insanlar Facebook’a geri dönmeyecek. Bu, Facebook reklamlarınızın değer sağlaması gerektiği anlamına gelir çünkü Facebook, anlamlı etkileşimlerle olumlu bir kullanıcı deneyimi yaratmak istiyor.

Algoritmayı bulmak için reklam şeffaflığı önemlidir. Herhangi bir kullanıcının bir Facebook sayfasının veya Twitter hesabının tam olarak hangi reklamları yayınladığını görme yeteneği, özellikle pazarlamacılar ve işletmeler için yararlıdır. Pazarlamacıların bu bilgileri kendi avantajları için kullanabilmesinin üç temel yolu vardır:

Rakip kampanyalarını ve tüketici pazarlarını araştırın. Rakiplerinizin yürüttüğü tüm reklam kampanyalarını görmek, kendi kampanyanızı düşündüğünüz için paha biçilmezdir. Açılış sayfalarını ziyaret edin ve harekete geçirme ifadelerini değerlendirin. Hangi özel teklifleri yürütüyorlar? Videoları ne kadar uzun? Tıklamaları çekmeye mi, satın alımları artırmaya mı yoksa sadece farkındalık yaratmaya mı çalışıyorlar?
Yeni reklam özelliklerini kullanmak için ilham alın. Yeni reklam özellikleri Facebook ve Twitter’da her zaman kullanıma sunulur. Yeni reklam özelliklerini nasıl kullandıklarını görmek için Home Depot, Target veya Airbnb gibi büyük markalara bakın; ilk paranızı harcamadan her bir özelliğin ne yaptığını ve nasıl çalıştığını görmenin iyi bir yoludur.
Aktif kampanyaları müşteriler ve potansiyel müşterilerle paylaşın. Kullanıcılar reklamlarla haber akışlarında göründükleri gibi etkileşime girebilecekleri için, müşteriler ve potansiyel müşteriler artık bir satın alma veya kaçırmış olabilecekleri bir kayıt başlatma fırsatına sahipler.

Görsel

Ürününüzün veya markanızın görsellerini kullanmanızı tavsiye ederiz.

Video

Reklamlarınıza hareket ekleyerek Haber Kaynağı’nda daha fazla dikkat çekmelerini sağlayabiliriz.

Döngü

Dönen reklamlar, her biri kendi bağlantısına sahip 10 adede kadar görsel veya video sergiler.

Hızlı deneyim

Hızlı deneyim, kullanıcı bir mobil cihazda reklamınıza dokunduktan sonra açılan bir tam ekran deneyimidir.

Slayt gösterisi

Slayt gösterileri görselleri veya videoları yazı ve sesle birleştirerek 3 ila 10 görsel veya bir video eklememize olanak sağlar.

bursa Facebook reklamları

Facebook’ta reklam vermek, işletmeler için birçok formatta mevcuttur. Reklamlar istedikleri kadar basit veya karmaşık olabilir. Kapsam ne olursa olsun, erişim çok geniştir: İşletmeler, Facebook’ta her ay iki milyar insana pazarlama yapma olanağına sahiptir.

İşlem kolaydır. Facebook, kullanıcıların kendi kendine hizmet araçlarıyla hedef kitleleri hedeflemelerine olanak tanır ve onlara her bir reklamın performansını izleyen analitik raporlar verir. Erişim ve görünürlük, çok daha büyük bütçeli şirketlerle rekabet etmek isteyen bağımsız bir işletme için oyun alanını eşitlemeye yardımcı olabilir.

Facebook reklam yönetimi

Facebook’un Business Manager platformu aracılığıyla, işletmeler tüm pazarlama ve reklamcılık ihtiyaçları için tek noktadan alışveriş yapabilirler. Instagram’a erişim ve ürün katalogları gibi ek kaynaklar karışımın bir parçasıdır.

Facebook reklamları nedir?

Facebook reklamları, işletmelerin Facebook’a yerleştirdiği ücretli mesajlardır. Bu size kendi sesinizle yazma esnekliği sağlar. Ayrıca, sosyal ağın başlangıç kılavuzunda açıklandığı gibi, sizin için en önemli kişilere ulaşabilirsiniz.
Bu tanımın temel bileşeni “ücretli” kelimesidir.” Herkes Facebook sayfasında ücretsiz olarak yayınlayabilir – ancak yayınınızı kimin göreceğini asla bilemezsiniz.
Ücretli bir reklam, belirli bir demografiyi hedeflemenizi sağlar ve istediğiniz kadar spesifik veya geniş olabilirsiniz.
Facebook reklamları son derece güçlü pazarlama araçlarıdır. Her bütçeye uygun bir fiyata çok özel müşteri segmentlerini hedefleyen reklamlar tasarlamanıza ve yayınlamanıza olanak tanır.
Platformun kişiselleştirme kapasitesinin yanı sıra etkileşiminden de en iyi şekilde yararlanmayı unutmayın. Aktif katılımcılar haline potansiyel müşterilere açmak ve Facebook—ve alt satırında hem seveceği nişan tür oluşturacaksınız. İşte Facebook’ta başarılı bir şekilde nasıl reklam verileceğine dair bazı ipuçları.

cresa
digital.
cresa
digital.

İşletmenize / markanıza
nasıl yardımcı olabiliriz?

İşbirlikli proje deneyimimiz tasarım, dijital pazarlama ve SEO’dan markanızın stratejisine ve gelişimine kadar uzanan keyifli bir yolculuktur.

Facebook reklam verme

Kullanacağımız reklam formatları reklam verme amacınıza bağlıdır.

Reklam verme amacınız ayrıca reklamlarınızın görünebileceği reklam alanlarını (Facebook, Instagram, Messenger, Audience Network) da etkileyebilir.