Marka Görsel Kimlik

Marka Görsel Kimlik

Görsel tasarım sistemi ve çekici bir marka kimliği.

Marka görsel kimliğinizi geliştirmek işinizi, nereden geldiğinizi ve nereye gittiğinizi anlamakla başlar. Bu sebeple işletmenizi şekillendiren karmaşık dinamikleri tam olarak anlamak için derinlere iniyoruz. Pazarı inceliyor, rakipleri inceliyor, işinizi, ürünlerinizi ve hedeflerinizi anlıyor, hedef ve mevcut müşteri kişiliklerini inceliyoruz. Marka görsel kimlik oluşturmak için önceden belirlenmiş kontrol noktalarında sizinle birlikte çalışarak marka konseptleri önermek için fikirleri somut görsel temsillere dönüştürüyor ve yol boyunca paydaşlardan geri bildirim alıyoruz.

İster iddialı bir fikri olan bir start-up şirket olun, ister bir sonraki seviyeye ilerlemek isteyen köklü bir şirket olun, marka yönetimi yaklaşımımız yaratıcı tasarım ekibimizle birleştiğinde markanıza gerçek bir değer kazandırıyoruz.

Kurumsal kimlik.

marka görsel kimlik kılavuzu

Marka görsel kimlik, birlikte bir şirket etrafında bir atmosfer yaratan çeşitli grafik ve görsel unsurların birleşimidir. Dünyaya ve topluma ilişkin değerlerini ve görüşlerini içerir.

Kavram hala net değilse, insanların “Vay be, ne zaman balo elbisesi içinde birini görsem, Maria’yı hatırlıyorum. Bu onun ticari markası! ” ya da “Oğlum, Paula filmler hakkında gerçekten çok şey biliyor. Onu hatırlamadan bir ödül törenini izleyemiyorum ”.

Kendinizi bir dakika düşünün: tüm özelliklerinizden (fiziksel olsun ya da olmasın), başkalarının gözünde öne çıkan ve bir şekilde sizi unutulmaz kılan en sevdiğiniz özelliklere sahip olmalısınız.

Sizinle ilgili favorileriniz olmayan, ancak kişiliğinizi oluşturan setin bir parçası olan yönler bile önemlidir: sizi başkalarından ayıran bir adınız ve yalnızca size ait bir görüntünüz var.

Bir markanın olumlu bir şekilde eşit olarak tanınması ve nişinde başarılı olabilmesi için, onu tanımlaması ve en iyi özelliklerini öne çıkararak benzersiz ve ilginç görünmesini sağlamak gerekir.

Bu şekilde, müşteri bir şey satın alırken veya bir karar verirken marka tanınacaktır.

Marka görsel kimliği oluşturan unsurlar, olası müşterileri estetik açıdan yüzeysel bir şekilde çekmek için bir kartvizitin çok ötesine geçer: temelde sentezlenmiş ve dünyaya maruz kalan bir şirketin “kişiliği” olarak düşünün.

Bu nedenle strateji ne kadar iyi ve netse, marka tüketicinin günlük yaşamında o kadar fazla alan kazanır.

Bazı firmalar görsel kimliklerini sadece renkleri ile tanınacak kadar iyi geliştiriyorlar!

Marka kimliğinizi geliştirirken tasarım kararlarını belirleyen güçlü bir stratejik temel hazırlıyoruz. Bu temel; bireylerin, şirket sahiplerinin ve marka yöneticilerinin marka kimliklerini maksimum potansiyelde geliştirmelerine yardımcı olacaktır;

 • Yeni bir marka kimliği geliştirme,
 • Mevcut bir markayı yeniden konumlandırma,
 • Yerleşik bir markanın sürekli yönetimi,
 • Veya kişisel markanız ve kimliğiniz.

Marka görsel kimliklerini benzersiz logo tasarımı ile başlayarak desenler, simgeler, kullanıcı arayüzü öğeleri ve illüstrasyonlar içeren tasarım sistemleri olarak ortaya çıkarıyoruz.

Marka Görsel Kimlik

 • Logomark
 • Logotype
 • Tipografi
 • Marka elemanları
 • Renk paleti
 • Marka stil rehberi
 • Görsel kimlik tamamlayıcıları

cresa
digital.
cresa
digital.

İşletmenize / markanıza
nasıl yardımcı olabiliriz?

kurumsal kimlik

Görsel kimlik, marka ve marka kavramları kafa karıştırıcı olabilir.

Aynı spektrum içinde oldukları kadar, anlamları benzer değildir ve bir kavramı diğerinden nasıl ayırt edeceğinizi öğrenmek çok önemlidir.

Bir şirketin markası temelde logosudur. Bu yazıda markayı bir şirket olarak tanımlayarak yaptığımız gibi, kelimeyi açıp başka anlamlarla kullanmak mümkündür. Ama konu tasarım olunca logodan bahsediyoruz.

Bir işletmenin logosu, kim olduğunun ve kendisini pazarda nasıl konumlandırmak istediğinin görsel temsilidir.

Görsel kimlik, marka ve marka setini stratejik olarak geliştirdiğinizde, şirketinizi doğal olarak bir pazara yerleştirmek ve kurmak, ürününüzün veya hizmetinizin sadık müşterilerini ve destekleyicilerini kazanmak çok daha kolaydır.

Bu nedenle, bu eylemlere gerekli dikkati ve önemi vermek son derece önemlidir.

Artık görsel kimlik hakkında her şeyi bildiğinize göre, marka tutarlılığı hakkında daha fazla şey öğrenmeye ne dersiniz? Nasıl güçlü bir marka oluşturulacağına dair makalemize göz atın!

Daha geleneksel, modern, cesur veya muhafazakar logolar var ve tüm bu varyasyonların bir şirket hakkında çok şey söylediğine inansanız iyi olur.

bursa kurumsal kimlik

İşbirlikli proje deneyimimiz tasarım, dijital pazarlama ve SEO’dan markanızın stratejisine ve gelişimine kadar uzanan keyifli bir yolculuktur.