Bing Reklamları

bursa bing reklamları

Günlük 936 milyondan fazla benzersiz arama yapan kullanıcı.

Microsoft Ads (eski adıyla Bing Ads) kampanyaları, hem Bing arama ağında hem de iş ortağı arama motorlarında, Yahoo ve AOL’de reklam yayınlamanıza olanak tanır. Metin ve alışveriş reklamlarıyla, Microsoft arama ağında markanızı milyonlarca müşterinin karşısına çıkarabilirsiniz. Microsoft Ads, Google Ads’in işleyişine çok benzer şekilde çalışır. Hatta tüm Google reklam gruplarınızı ve kampanyalarınızı Bing Ads ile senkronize edebilirsiniz. Tıpkı Google Ads gibi, Bing Ads (Bing Reklamları) içinde reklamlar oluşturur ve anahtar kelimeler için teklif verirsiniz.

Microsoft Ads ile daha az bütçe harcarsınız ve daha fazlasını elde edersiniz. Bing’de daha az rekabet vardır, bu da tıklamaların daha ucuz olduğu ve paranızın karşılığını daha fazla alacağınız anlamına gelir. Microsoft Ads dar bir bütçeyle çalışıyorsanız mükemmel bir seçenektir. Ve rekabet Google Ads kadar şiddetli olmadığından, daha düşük reklam harcamalarıyla daha yüksek reklam konumları elde etme şansınız daha yüksektir.

bing reklamları

Çoğu kişi “ücretli arama reklamcılığı” hakkında konuştuğunda, gerçekten bahsettikleri konu Google arama ağında reklam yayınlamaktır – ve bunun iyi bir nedeni var. Bir sorunuz olduğunda veya bir şey bulmak istediğinizde, “Bing it” veya “Yahoo it” değil, “Google it” yaparsınız.

Google, çevrimiçi arama pazarının çoğunluğuna hakimdir, bu nedenle çoğu kişi ücretli aramayı düşündüğünde aklına Google Ads gelir.

Ancak, Bing reklamlarını saymayın.

Bing şu anda çevrimiçi arama hacminin yaklaşık% 23’ünü oluşturuyor ve bu yüzde giderek artıyor. Aslında, sadece ikisi arasındaki sonuçları karşılaştırmak için, geçen ay Bing’i birincil arama motorum olarak kullanıyorum ve Bing’in popülaritesinin artmasının iyi nedenleri olduğunu söylemeliyim.

Tüm bunları göz önünde bulundurarak, Bing reklamları denemenin şimdi tam zamanı. Platformun kullanımı kolaydır ve daha da önemlisi, çok daha az rekabet vardır. Bing reklamları ile hangi başarılara ulaşabileceğinize göz atın.

bursa bing reklam yönetimi

İlginç bir şekilde, AdWords geçen yıl SERP’lerinde kenar çubuğu reklamlarını ortadan kaldırırken, Bing reklamları hala bunları masaüstü aramaları için sunuyor. Bunun dışında temel format hemen hemen aynıdır.

AdWords ve Bing’deki reklamcılığın temel mekaniği de hemen hemen aynıdır. Bing kullanıcılarının kullanacağını düşündüğünüz belirli anahtar kelimeler için teklif verirsiniz ve ardından, bir kullanıcı anahtar kelimelerinizle eşleşen bir arama yaptığında (yukarıdaki ekran görüntüsünde “dji dronlar”), Bing rakip işletmelerin tekliflerini ve reklam kalitesini karşılaştırır ve hangisine karar verir? reklamlar, SERP’de hangi sırayla gösterilecektir.

bing reklam verme

Bing Reklamları, pazarlamacıların kampanyaları, tıklamaları, TO’ları, harcamaları ve bütçeyi izlemesine ve izlemesine olanak tanır. Bing Ads, Bing, Yahoo ve MSN müşterilerinin önüne cihazlar arası ürün reklamları yerleştirmenize ve Google AdWords gibi üçüncü taraf platformlardan içe aktarılan tıklama başına ödeme reklam kampanyalarını desteklemenize olanak tanır. Bing Ads ile, bir alışveriş sepetinden ayrılmak veya bir ürünü satın almadan bir ürünü görüntülemek gibi bir işlemi tamamladıktan sonra müşterilere reklamları yeniden hedefleyebilirsiniz.

Yüksek dönüşüm sağlayan tıklamalardan yararlanın.

Google dışındaki çoğu arama motoru (Bing, Yahoo, AOL, DuckDuckGo ve MSN dahil) Microsoft tarafından desteklenmektedir. Cortana ve Alexa gibi popüler sesli asistanlar da doğrudan arama motoru ağına bağlanır. Bing’de reklam verdiğinizde, diğer arama motorlarının  hedeflemediği müşterileri hedeflersiniz.

Cresa Digital olarak, mevcut medya karışımınızı tamamlayan son derece net stratejiler oluşturmak için geniş bir deneyim yelpazesinden yararlanıyoruz. Kullanılmayan kitlelerin kilidini açarken ve markanızın erişimini genişletirken, Microsoft Ads’den en iyi yatırım getirisi (ROI)  elde etmenizi sağlıyoruz.

Google Ads’i Bing’e sorunsuz bir şekilde aktarma konusunda uzmanız. Aynı zamanda Google Ads konusunda da uzman olduğumuz için, sadece Bing Ads ve Google Ads aracılığıyla reklam vererek erişimi en üst düzeye çıkarmakla kalmayıp, aynı zamanda reklam kampanyanızın etkinliğini de optimize ediyoruz.

cresa
digital.
cresa
digital.

İşletmenize / markanıza
nasıl yardımcı olabiliriz?

İşbirlikli proje deneyimimiz tasarım, dijital pazarlama ve SEO’dan markanızın stratejisine ve gelişimine kadar uzanan keyifli bir yolculuktur.