Açılış Sayfaları

landingpage açılış sayfaları tasarımı

Müşteri dönüşümü için harika açılış sayfaları oluşturuyoruz.

Açılış sayfaları hedeflerinizi ve ziyaretçi hedeflerinizi bir araya getirerek daha yüksek dönüşüm oranları elde etmenize yardımcı olur. Bu nedenle, hedef kitlenizin dikkatini çeken bir açılış sayfası oluşturmak için belirli yönergeleri ve en iyi uygulama yöntemlerini takip ediyoruz.

Ziyaretçiler açılış sayfanıza belirli bir anahtar kelime odağında organik arama, bir PPC reklamı veya aldıkları bir e-posta linkine tıklamalarıyla gelirler. Bu sebeple onlara söylemeniz veya teklif etmeniz gereken içerikle zaten ilgilenmektedirler. Dönüşümlerinizi artırmak ve ziyaretçilerinizi müşteriye çevirmeniz için açılış sayfanızdaki içerik, başlıklar ve görsel tasarımlarla karar verme/satın alma sürecini desteklemek gerekir.

Satış potansiyelini artırın.

Cresa Digital’de yüksek dönüşüm sağlayacak açılış sayfalarınızı tasarlıyoruz. Ana metin, başlıklar ve resimler dahil dönüşümü destekleyen bütün içerikleri sizin için oluşturuyoruz. Ziyaretçilerinizin sayfanıza varacakları tüm yolculukları planlarken büyük özen gösteriyoruz. Pazarlama kampanyalarınızda tutarlı mesajlar iletmenizi ve aynı mesajı açılış sayfalarınıza yansıtmanızı sağlıyoruz.

Ekibimiz kampanyalarınıza dahil edebileceğiniz açılış sayfalarında neyin işe yaradığını ve neyin iyileştirilmesi gerektiğini belirlemek için oluşturduğumuz tüm açılış sayfalarını izler ve raporlar. Açılış sayfalarınızın sizin için sonuç almasını sağlayarak işletmenizin ürün veya hizmetlerinde satış potansiyelini artırmanıza destek olur.

cresa
digital.
cresa
digital.

İşletmenize / markanıza
nasıl yardımcı olabiliriz?

Açılış Sayfaları

Açılış sayfaları, tüketicinin ulaşabileceği herhangi bir web sayfasıdır, ancak pazarlama alanında, genellikle ana sayfanızdan veya başka herhangi bir sayfadan farklı, tek ve odaklanmış bir amaca hizmet eden bağımsız bir sayfadır. Açılış sayfası, içeriğinizde verdiğiniz tüm vaatlerin devamıdır. Esasen, bir ziyaretçinin müşteri olmasına doğru bir sonraki adımdır. Açılış sayfanız, iletişim bilgileri sağlama karşılığında bir ticaret, bir tür özel teklif, bilgi parçası veya bir anlaşma yapmanızı sağlar.

Açılış sayfası tıklanabilir, e-ticaret siteniz gibi başka bir sayfaya yönlendirilebilir veya olası satış oluşturma tabanlı olabilir. Müşteri adayı oluşturma açılış sayfaları, genellikle iletişim bilgilerinin sunulması karşılığında bir e-Kitap, ücretsiz deneme, yarışma girişi veya web semineri kaydı gibi öğeler sunar. İyi bir açılış sayfası, potansiyel bir müşteriyi, sunduğunuz şey karşılığında kişisel ayrıntılar sağlamaya değeceğine ikna ederek görevini yerine getirecektir. Açılış sayfaları, genel bir arama yoluyla veya şirket web siteniz aracılığıyla bulunabilir ve potansiyel bir müşterinin oraya gitme olasılığını artırır.

Tek seferde tek bir açılış sayfasına, hatta tek bir açılış sayfasına sahip olmanıza gerek yoktur. Aslında, pazarlama uzmanları muhtemelen segmentlere ayrılmış müşteri popülasyonlarını hedefleyen birden çok açılış sayfası tutmanızı önerecektir.

İşbirlikli proje deneyimimiz tasarım, dijital pazarlama ve SEO’dan markanızın stratejisine ve gelişimine kadar uzanan keyifli bir yolculuktur.

Birçok pazarlamacı, tıklama sonrası açılış sayfalarının, ziyaretçinin bir reklam veya promosyon bağlantısını tıkladıktan sonra geldiği herhangi bir sayfa olduğuna inanmanızı isterdi. Bu yanlış.

Sayısız kampanya tıklama sonrası açılış sayfaları olarak çeşitli web sitesi kaynaklarını (ana sayfalar, “Hakkında” sayfaları veya “Bize Ulaşın” sayfaları gibi) kullanırken, bu onları tıklama sonrası açılış sayfaları yapmaz.

Şöyle düşünün: Fırından sıcak bir yemek almak için beyzbol eldiveni kullanabilirsiniz, ancak bu beyzbol eldiveninizi fırın eldiveni yapmaz.

Benzer şekilde, ziyaretçileri ana sayfanıza veya “Bize Ulaşın” sayfasına yönlendirmek, bu sayfaları tıklama sonrası açılış sayfaları yapmaz. Tıklama sonrası açılış sayfası, bir web sitesinin gezinmesinden bağlantısı kesilmiş, yalnızca bir ziyaretçiyi harekete geçmeye ikna etmek (kaydolmak, satın almak, indirmek vb. İçin) amacıyla oluşturulmuş bağımsız bir web sayfasıdır. Bu, genellikle sağlam bir açılış sayfası optimizasyon platformu tarafından desteklenir.

Açılış sayfası, sitenizdeki ziyaretçileri potansiyel müşteriye dönüştürmek için tasarlanmış bir sayfadır. Bu kriterlerin her ikisine de uyması bakımından web sitenizdeki diğer sayfalardan farklıdır.

Açılış sayfasının tek amacı, ziyaretçileri potansiyel müşterilere dönüştürmektir (üzerinde bir form bulunan bir ana sayfa, başka amaçlara da hizmet ettiği için açılış sayfası olarak sayılmaz).

Arka plan araştırmasını yaptıktan sonra, açılış sayfalarını bir araya getirmenin zamanı gelmiştir. Ancak, açılış sayfasında dönüşüm olasılığınızı artırmak için izlemeniz gereken (dünyanın her yerinden gelen pazarlamacılar tarafından bir araya getirilen ve mükemmelleştirilen) özel bir tarif vardır.

Öncelikle, ana sayfanız açılış sayfanız olmamalıdır. Potansiyel müşterileri, kendilerine söz verdiğiniz özel tekliften yararlanmalarını sağlayacak bir sayfaya göndermeniz gerekir. Belirli bir şeye bağlı olduklarından, açılış sayfalarınızın daha uzun süre dikkat çekme şansı daha yüksektir. İyi açılış sayfaları birkaç şey yapar:

1. Şirkete değil, teklife odaklanırlar. Gelecekteki müşterileriniz bir sebepten dolayı tıklıyorlar ve onlara söz verdiğiniz şeyi vermeyerek onları kandırmak iyi bir ilk izlenim oluşturmayacaktır. Şimdi şirketinizin ayrıntılı bir tarihçesini vermenin zamanı değil. Bu, açılış sayfasının şirket markanıza bağlı olmaması gerektiği anlamına gelmez. Tam tersi. Ayrı bir işleve hizmet etmeleri gerekir, ancak yine de markanızın bir uzantısı olmalıdır.

2. Odaklanmıştır ve dikkat dağıtıcı unsurlardan uzaktırlar. Açılış sayfanızdaki içerik, kayıt işlemini tamamlarken kullanıcıya istediklerini elde etme hedefine sahip olmalıdır.

3. Formlar göz korkutucu değil. Uzun formlar ziyaretçiler için göz korkutucu olabilir ve sunduğunuz fırsattan yararlanmak yerine onları devam etmeye teşvik edebilir. Formunuzu kısaltamazsanız, adımlara bölün ve kullanıcının işlemin tam olarak nerede olduğunu görmesine izin verin. Örneğin, adlarını ve adreslerini listelemek dört adımdan biri olabilir.

4. Belirli bir kitleyle konuşuyorlar. Müşteri tabanınızı segmentlere ayırmak, özelleştirilmiş kampanyalar aracılığıyla belirli tüketicileri hedeflemenize yardımcı olur. E-Kitap veya indirim gibi belirli bir teklife odaklanan bir tabana sahipseniz, açılış sayfanız yerleşik bir segmentasyon cihazı olarak hizmet verebilir ve bu potansiyel müşterileri ileriye dönük olarak etkili bir şekilde beslemenize olanak tanır.

5. Potansiyel müşterileriniz hakkında özel bilgiler toplarlar. Belirli kitlelerden bahsetmişken, doğru kitleyi çekseniz bile, doğru bilgileri toplamazsanız dönüştürülemezler. Demografik verilerin toplanması, yalnızca bir ad ve e-posta adresinden daha fazlasını içermelidir. Ayrıca, bir kişinin neden tıkladığı ve şirketinizle olan uzun vadeli bağlantısının ne olabileceği konusunda size bir fikir vermelidir.

6. Özel tekliflerinize bir ev sağlarlar. Açılış sayfalarına bağlanmadıkları sürece, çevrimiçi özel teklifleriniz işletmenize fayda sağlayacak hiçbir şey yapmayacaktır. Açılış sayfaları oluşturmak, tekliflerinizin yer alması için bir yer sağlar.

7. Bir teşekkür sunarlar. Açılış sayfanız her zaman bir teşekkür ile takip edilmelidir. Bu sadece kibar olmakla kalmaz, aynı zamanda tüketiciye kayıt sürecini tamamladığına dair güvence verir.

8. Kullanıcıların diğer pazarlama kanallarına erişmesine izin verir. Bir müşteri az önce sunduğunuz şeyi beğenir. Artık diğer tekliflere, sosyal medya profillerinize veya bir e-posta listesi kaydına bağlantılar sağlayabilirsiniz.

Hiç şüphe yok ki, kesinlikle dijital olarak bağlantılı bir dünyada yaşıyoruz. Bir dijital pazarlama kampanyasıyla cesurca ilerlemek, işletmeniz için yaptığınız en iyi yatırımlardan biri olabilir. Açılış sayfaları da dahil olmak üzere dijital pazarlama araç kutunuzu oluştururken akıllıca bir harekettir ve hem siz hem de müşterileriniz avantajlardan yararlanacaktır.