Sosyal Medya Pazarlama

sosyal medya pazarlama ajansı

İnsanlar beğenir, scroll eder ve paylaşır.

Sosyal medya pazarlama; markanızı oluşturmak, satışlarınızı artırmak ve web site trafiğini artırmak amacıyla hedef kitlenizle bağlantı kurmak için içerik oluşturma ve strateji uygulama işlemidir. Sosyal medya profillerinizde benzersiz içerik yayınlamayı, takipçilerinizi dinlemeyi ve onlarla etkileşime girmeyi, sonuçlarınızı analiz etmeyi ve sosyal medya reklamları yayınlamayı içerir.

Her sosyal medya platformu kullanıcı gruplarına göre farklılık göstermektedir. Burada ilk akla gelen markanızın, ürün/hizmet çeşitlerinizin ne şekilde, hangi hedefler ile hangi platformlarda yer alması gerektiğidir.

Bu bağlamda her sosyal medya platformu için dönüşümlerinizi artıracak farklı stratejiler kurgulayarak farkındalık çalışmalarınızı destekliyoruz.

Veri odaklı sosyal medya çözümleri.

sosyal medya pazarlama

Sosyal medya pazarlama (SMM) terimi, bir şirketin ürünlerini ve hizmetlerini pazarlamak için sosyal medyanın ve sosyal ağların kullanımını ifade eder. Sosyal medya pazarlaması, şirketlere mevcut müşterilerle etkileşim kurmanın ve yenilerine ulaşmanın bir yolunu sağlarken, onların da arzu ettikleri kültür, misyon veya tonu tanıtmalarına olanak tanır. Sosyal medya pazarlamacılığı, pazarlamacıların başarıyı izlemelerine olanak tanıyan amaca yönelik veri analitiği araçlarına sahiptir.

Sosyal medya, birbirimizle bağlantı kurma şeklimiz de dahil olmak üzere toplum olarak işleyiş şeklimizi değiştirdi. Facebook, Twitter ve Instagram gibi platformlar yükseldikçe işletmeler de dikkat çekti.
Sosyal medya pazarlaması yoluyla ilgi alanlarını ilerletmek için bu siteleri kullanmaya başladılar. Bunun nedeni, bu sitelerin tüketici davranışını değiştirebilmesidir.

bursa sosyal medya

Sosyal medya pazarlama kampanyaları, aynı anda geniş bir kitleye hitap etme avantajına sahiptir. Örneğin, bir kampanya mevcut ve olası müşterilere, çalışanlara, blog yazarlarına, medyaya, genel kamuoyuna ve üçüncü taraf incelemeciler veya ticaret grupları gibi diğer paydaşlara hitap edebilir.

Ancak bu kampanyalar, şirketlerin başka türlü başa çıkmak zorunda kalmayabilecekleri engeller de yaratabilir. Örneğin, bir şirketin ürününün tüketicilerin hastalanmasına neden olduğunu iddia eden viral bir video, iddianın doğru veya yanlış olmasına bakılmaksızın şirket tarafından ele alınmalıdır. Bir şirket mesajı doğru bir şekilde verebilse bile, tüketicilerin gelecekte şirketten satın alma olasılığı daha düşük olabilir.

sosyal medya yönetimi

bursa sosyal medya pazarlama ajansı

Artık sosyal medya reklamcılığını tanımladığımıza göre, merak ediyor olabilirsiniz – Bunun anlamı nedir? Bu benim için neden önemli?

Basit gerçek şu ki, müşterileriniz her gün sosyal medyada ve bu platformlar yakın zamanda ortadan kalkmayacak. Tüketici davranışı, özellikle sosyal medyanın erişilebilirlik kolaylığıyla internetten büyük ölçüde etkilenmiştir.

Bu yeni pazarlama normuna uyum sağlamanız önemlidir, çünkü işletmenizin düşüşte veya daha da kötüsü iş dışında olduğunu görebilirsiniz.

Ancak iyi haber şu ki, bunu önlemek için sosyal medya pazarlamasından faydalanabilir ve işinizde yeni büyümeyi tetikleyebilirsiniz. Her işletmenin, işte kalmak istiyorsa sosyal medya pazarlamasını kullanması gerekir ve sizinki de farklı değil.

Benzersiz içerik üretimi ve doğru yayıncılık ilkeleri ile birlikte bütün sosyal medya hareketlerinizi izleyerek elde ettiğimiz veriler doğrultusunda dijital büyüme sürecinize ortak olarak başarılı sosyal medya pazarlama kampanyaları yönetiyoruz.

Markanıza özel bir sosyal medya pazarlama stratejisi hazırladıktan sonra marka ve pazar konumlandırmanız dahilinde yer alacağınız platformları belirleyerek içerik üretimi, yayıncılık, sosyal izleme ve data değerlendirmeleri ile sosyal medya pazarlamanızı marka stratejileriniz ile birlikte yürütüyoruz.

Sosyal Medya Pazarlama

  • Sosyal platform stratejisi
  • Sosyal medya yönetimi
  • Kampanya oluşturma
  • İçerik üretimi
  • Davranış izleme
  • İçerik yayıncılığı
  • Analiz ve raporlama

cresa
digital.
cresa
digital.

İşletmenize / markanıza
nasıl yardımcı olabiliriz?

İşbirlikli proje deneyimimiz tasarım, dijital pazarlama ve SEO’dan markanızın stratejisine ve gelişimine kadar uzanan keyifli bir yolculuktur.