SEO Denetimi

bursa seo denetimi ajansı

Her şey hedef kitlenizin sizi ne kadar kolay bulabildiğiyle ilgilidir.

SEO denetimi, arama motorlarının ve site ziyaretçilerinin işletmenizin sitesiyle nasıl etkileşimde bulunduğunu derinlemesine inceler. Organik arama denetimi, anahtar kelimeler, mobil yüklenme hızları, site haritaları, html kodu, yönlendirmeler ve daha fazlası gibi bileşenleri inceledikten sonra SEO stratejinizi oluşturarak web sitenizin SEO’sunu iyileştirmek için kullanacağımız eyleme geçirilebilir denetim raporunu size sunuyoruz.

Markanızın benzersiz ihtiyaçları olduğunu biliyoruz. Bu nedenle SEO denetiminizi web sitenize özel olarak uyarlıyoruz. Özelleştirilmiş SEO denetim hizmetimiz hedef kitlenizin markanızı organik arama sıralamasında bulabilmesini sağlamak için sitenizin teknik sorunlarını ve performans öğelerini kapsar. Doğru hedef kitle tarafından fark edilmek üzere doğru anahtar kelimeler için arama motoru sonuçlarında yukarı çıkmanıza yardımcı olacak en yeni araçları ve stratejileri uyguluyoruz.

SEO denetim süreci.

Bursa seo ajansı

SEO denetimi bursa

seo ajansları

SEO denetimi nedir?

SEO denetimi, arama motoru sonuç sayfalarında veya SERP’lerde sıralama yeteneğinizi etkileyen çok sayıda faktörü değerlendirmek için sitenize derin bir dalış yapar.

Bu öğeler, web sitenizin sayfa içi ve sayfa dışı SEO’sunun yanı sıra teknik SEO performansını içerir.

SEO denetimleri, sitenizin SEO’sunu denetlerken dikkat etmeniz gereken birkaç katman içerir.

Web sitenize dalmadan önce kullanabileceğiniz gerçekten kullanışlı bir araç, SEO denetleyicimizdir. Bilgilerinizi girdikten sonra, SEO denetleyicimiz sitenizi hızlı bir şekilde denetleyebilir, size bir SEO puanı verebilir ve size neyin işe yarayıp neyin çalışmadığını söyleyebilir.

İş değerlendirmesi ve saha analizi

Sürecimizin ilk adımı işinizi, hedef kitlenizi ve hedeflerinizi tanımlamaktır. Marka stratejiniz doğrultusunda tanımlamaları gerçekleştirdikten sonra web sitenizin zayıf yönlerini ve güçlü yönlerini keşfetmek için mevcut sitenin içeriğini, kodunu, anahtar kelime eşlemesini ve yoğunluğunu analiz ediyoruz.

Strateji ve hedef geliştirme

Web sitenizdeki bilgileri analiz ettikten sonra mevcut sitenizi SEO için dönüştürmek adına özelleştirilmiş bir plan geliştirmeye başlıyoruz. Sitenizin sayfalarını yalnızca rakiplerinizin üzerinde değil, aynı zamanda hedef kitlenizin en çok kullandığı anahtar kelimeler için SERP’lerde (arama motoru sonuç sayfası) daha üst sıralarda yer alan bir siteye dönüştürecek en iyi SEO teknikleriyle yeniden yapılandırıyoruz.

Anahtar kelime araştırması

Anahtar kelime araştırması bize kullanıcıların arama yapmak için kullandıkları belirli terimler ve bu terimler için yapılan aramaların hacmi hakkında önemli veriler verir. Hedef kitlenizin hangi anahtar kelimeleri kullandığını ve hangi anahtar kelimelerin içerik oluşturmak için yararlı olabileceğini belirlemek için teknik bir araştırma yapıyoruz. Bu araştırma içeriği maksimum etki için şekillendirmemize yardımcı olur.

Optimizasyon

Sayfa içi SEO ve sayfa dışı optimizasyon stratejilerini yürütüyoruz. Sayfa içi SEO, içerik gibi kontrol edebildiğimiz faktörlerdir. Sayfa dışı SEO, geri bağlantılar gibi harici olan diğer faktörleri ifade eder. Sürecin bu aşaması sitenizin kodunu, içeriğini, mimarisini, eşlemesini, anahtar kelime kullanımını ve çok daha fazlasını düzenlemekten oluşur. Kapsamlı SEO bilgisine dayanan içerik optimizasyonu hedef kitleniz için içeriği hedeflemenin en iyi yollarından biridir, böylece daha üst sıralarda yer alabilir ve daha fazlasını dönüştürebilirsiniz.

Ölçüm + raporlama

SEO denetimi ile neler elde ettiğimizi düzenli olarak (aylık olarak) size rapor ediyoruz. SEO teknik bir işlem olsa da, kesin bir bilim değildir ve sonuçları görmek zaman alır (aksini iddia etmek doğru değil). Ancak marka algısını güçlendiren veya iş sonuçları üzerinde ölçülebilir bir etki yaratan metriklere bağlı kalıyoruz.

Devam eden optimizasyon

Metrikleri takip etmek, içeriğinizi optimize etme görevini de beraberinde getirir. Ekibimiz web sitenizin en iyi performansı göstermesini sağlamak için programlı olarak sayfa içi optimizasyon, blog oluşturma, bağlantı kurma, danışmanlık ve strateji sağlamaktır.

cresa
digital.
cresa
digital.

İşletmenize / markanıza
nasıl yardımcı olabiliriz?

İşbirlikli proje deneyimimiz tasarım, dijital pazarlama ve SEO’dan markanızın stratejisine ve gelişimine kadar uzanan keyifli bir yolculuktur.