Web Tasarım Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Web Tasarım Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hedef kitlenizin beklentilerini dikkate alın

Web sitenizde yer alacak bilgiler hedef kitlenize yönelik olarak işleneceği için ziyaretçilerinizin web sitenizden beklentileri büyük önem taşımaktadır. Hedef kitle planlamasında hedef kitlenize ait yaş aralığının bile tasarıma ve kullanılacak dile etkisi düşünüldüğünde web sitenizi yaptırmadan önce reklam ajansından destek almakta fayda var.

SEO (Arama Motorları Optimizasyonu) uyumlu web site yaptırın

Firmanıza ait hizmet/ürün tanıtımı veya satışının yapılacağı web sitenizin arama motorlarında (Google, Bing, Yandex vb.) yer alarak kullanıcıların firmanızın sunduğu hizmetler/ürünler hakkında doğru ve hızlı bilgi alması için gerekli entegrasyonları yaptırmanız gerekmektedir. 

Anahtar kelimelerinizin ulaşmak istediğiniz hedef kitleye göre belirlenerek içeriklerinize doğru işlenmesi için On-page Seo’dan faydalanmayı unutmayın. Bu şekilde anahtar kelimelerinizin arama motorlarında aratılmasıyla kullanıcılar web sitenize daha kolay ulaşacaktır.

Responsive (Mobil/Tablet uyumlu) web site tercih edin

Internet aramalarının büyük bir oranının mobil cihazlarda yapıldığı göz önüne alındığında web sitenizi ziyaret edecek mobil kullanıcılar responsive tasarlanmış web siteye erişmek isteyecektir. Arama motorlarında üst sıralarda yer almanın bir yolu da mobil uyumluluğa bağlı olduğu için responsive tasarlanmış web site harici bir alternatif düşünmek imkansızdır.

Site açılış hızınızı artırın

Web sitenizi ziyaret eden kullanıcıların genel özelliği bilgiye hızlı erişmektir. Ortalama açılış süresi 3-4 saniyeyi geçen web siteleri için ziyaretçilerin büyük bir kısmı sayfa yüklenmeden sitenizi terk edecektir. Bu durum arama motorlarındaki sıralamanızı doğrudan etkileyeceği için ulaşılabilirlik düzeyiniz haliyle düşecektir.

Özgün içeriklerle hedef kitlenize doğru bilgi verin

Web sitenizde ziyaretçilerinizle paylaşacağınız bilgilerin özgün olmasına dikkat etmenizde fayda var. İçeriklerin kopyala yapıştır metoduyla farklı kaynaklardan alınması telif hakkı ihlaline ve Google botlarının kopya içerik olarak değerlendirmesine neden olabilir. Bu yüzden ziyaretçilerinizin firmanıza özgü bir dile sahip içeriğe ulaşması hem firmanız için, hem de arama motoru optimizasyonu için önem taşımaktadır. Sadece size ait olan özgün içerikler SEO seviyenizi olumlu etkileyecektir.

Harcama yapmaktan kaçınmayın

Web site içerisinde yer alacak içerikler (görsel, video, text vb.) ziyaretçi davranışlarını doğrudan etkileyerek sizinle etkileşime geçirecektir. Bu yüzden kullanılan bütün içeriklerin profesyonel hazırlanması marka imajı ve satış hedeflerinizde uyguladığınız stratejilerin doğru ve hızlı gerçekleştirilmesini sağlayacaktır. Firmanızı tanıtan bir kısa film ve profesyonel çekilmiş fotoğraflar, editöre yazdırılmış size özel metinler web sitenizi çok daha profesyonel ve kaliteli göstererek aramalardaki sıralamanızı da yükseltecektir.

Profesyonel reklam ajansıyla çalışın

Dijitaldeki en önemli marka bileşenlerinizden olan web sitenizin bulunduğunuz sektör trendlerine ve hedef kitlenize göre size özel tasarlanması markalaşma sürecinize yaptığınız uzun soluklu yatırımlardan biridir. En doğru ve hızlı hizmeti alarak beklentilerinizin ötesinde çalışma disiplinine sahip bir reklam ajansıyla çalışmak sizi rakiplerinizden ayırarak sektörede hızla farkındalık yaratmanıza olanak sağlayacaktır.

Cresa Digital’den web tasarım teklifi almak için tıklayın.

Son Yazılar

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://cresadigital.com/wp-content/uploads/2016/10/125.jpg);background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: initial;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 350px;}