Dijital Reklam Ajansı Çeşitleri Nelerdir?

dijital reklam ajansı bursa

Dijital ajans, marka pazarlama stratejilerini dijital mecralarda uygulayan ajanstır. Web tasarım, sosyal medya yönetimi, SEO (Arama Motoru Optimizasyonu), SEM (Arama Motoru Reklamları) gibi dijital varlığı sürdürmek için temel gerekliliklerinin yanı sıra dijital pazarlama enstrümanları için içerik üretimi, PR çalışmaları, dijital medya planlama gibi servislerden faydalanmak her zaman markanın yararına olacaktır.

Dijital ajanslar kendi aralarında sağladığı hizmetlere göre ayrılabildiği gibi birden fazla hizmetle markalara destek verebilmektedir.

Dijital reklam ajansı

Dijital reklam ajansında markalaşma süreci ve stratejilerin oluşturulmasının özünde diğer ajans çeşitlerinde de olduğu gibi her zaman yaratıcılık yatar. Stratejilerin uygulandığı kanallar dijital mecralarda yer aldığı için dijital reklam ajansı olarak tanımlanmaktadır.

Dijital reklam ajansları ekipleri bünyesinde tasarımcı, yazılımcı gibi pozisyonların yanında sosyal medya yöneticisi, dijital pazarlama uzmanı, içerik yöneticisi gibi pozisyonlara yer vermektedir.

Sosyal medya ajansı

Marka stratejilerinin sosyal medya için spesifik olarak uygulandığı ve takip edildiği (monitoring) sosyal medya ajansları, markalaşma süreci ve dijital pazarlama sürecinde kendisini özel olarak konumlandırarak marka ihtiyaçlarına cevap vermektedir.

Dijital pazarlama alanında sosyal medya ajanslarından hizmet almayı düşünüyorsanız, bunun yanında diğer dijital varlıklarınızı ihmal etmeyi unutmayın.

Web tasarım ajansı

Web tasarım ajansları markaya ait web tabanlı tasarım ve yazılım çözümleri sunarak sürekli iyileştirme/güncelleme hizmeti vererek markanın dijital varlığını geliştirir. Bununla birlikte üçüncü parti yazılım ve uygulamalar yardımıyla kullanıcı deneyimini analiz ederek yüksek performanslı web çözümleriyle projelerinizi hayata geçirme fırsatı sunar.

SEO & SEM ajansı

Dijitalde yer alan markanızın arama motorlarında kolay ulaşılabilir olması büyük önem taşımaktadır. Bu aşamada SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) ve SEM (Arama Motoru Reklamları) alanlarında uzmanlaşmış ajanslar marka pazarlama ve satış stratejilerine uygun çözümler sunmaktadır.

Dijital PR ajansı

Dijital mecralarda marka farkındalık ve tutundurma çalışmalarının yürütüldüğü dijital PR ajansları ile diğer dijital marka ihtiyaçlarınızı da yürütebileceğiniz ajanslarla birlikte hareket etmek büyük bir önem taşımaktadır. Dijital PR için yapacağınız hazırlıklar ve ihtiyaçlar doğrultusunda ajansın yönlendirmelerini değerlendirebilirsiniz.

İçerik ajansı

Dijitalde ihtiyaç duyacağınız özgün ve kaliteli içeriklerin üretildiği içerik ajanslarından web site içeriği, blog, meta içerik gibi hizmetler alarak markanızın diline uygun altyapıyı oluşturabilirsiniz.

E-posta pazarlama ajansı

Dijital pazarlama enstrümanlarından biri olan e-posta pazarlama ile marka tutundurma çalışmalarınızı yönetebileceğiniz E-mail Marketing ajansları hizmet ve ürünlerinize uygun kampanyalar üreterek hedef kitlenize uygun e-posta pazarlama hizmeti vermektedir. Ayrıca e-posta gönderimleri raporlamalarının detaylı şekilde yapılarak geri dönüşlerin de takibiyle diğer pazarlama stratejileriniz için de kullanabileceğimiz anlamlı veriler oluşturur.