SSL Sertifikası (Secure Sockets Layer) Nedir?

SSL Sertifikası (Secure Sockets Layer) Nedir?

SSL sertifikaları site adreslerinin doğruluğunu kontrol eden, iki nokta arasındaki veri iletişimini şifreli kanal üzerinden yaparak güvenli bir şekilde iletilmesini sağlayan ürünlerdir. Arama motorlarının da özellikle bulundurulmasını önerdiği SSL sertifikası ile hem web site güvenliğinizi sağlamış olursunuz, hem de SEO için önerilen “güvenli web site” etiketine sahip olursunuz.

SSL sertifikasına sahip olup olmadığınızı anlamak için tarayıcı üzerinden web sitenize girdiğiniz zaman adres çubuğunda https uzantısını kontrol edebilirsiniz. 

SSL Sertifikası nasıl alınır?

Öne çıkan SSL sertifika sağlayıcıları RapidSSL, Comodo ve GeoTrust olarak yer almaktadır. Temelde tüm sertifikaların sağladığı teknik kazanım aynıdır, fakat servis sağlayıcıların sundukları SSL sertifikaları garanti, destek hizmeti ve ek özelliklere göre farklılık gösterebilmektedir.

SSL sertifikası almadan önce host hizmet sağlayıcınızla iletişime geçerek detaylı bilgi almanızı önerebiliriz.

Son Yazılar

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://cresadigital.com/wp-content/uploads/2016/10/125.jpg);background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: initial;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 350px;}