En İyi 10 Sosyal Medya Yönetimi Aracı

bursa sosyal medya yönetimi

Bursa Sosyal Medya Yönetimi Araçları

İşletmenizin sosyal medya üzerinde bir etki yaratmasını istiyorsanız Facebook, Instagram, Twitter gibi platformlardaki takipçilerinizden daha fazlasına ihtiyacınız olacak. Örneğin, kullanıcıların %71’i sosyal medyada olumlu deneyimler yaşadıkları bir markadan alışveriş yapma olasılığı daha yüksektir. Ancak Sprout tarafından yapılan araştırmaya göre ”çoğu insan satın almadan önce sosyal olarak 2-4 kez bir ürün veya hizmet görmek zorunda”. Yani, güçlü ve tutarlı bir sosyal medya stratejisine sahip olmanız gerektiği anlamına gelmektedir. Bunun için özel bir sosyal medya yöneticisinin desteğine ve birinci sınıf bir sosyal medya yönetim aracına ihtiyacınız olacak. Hangi sosyal medya yönetim aracının sizin için en iyi olduğuna karar vermek oldukça zor olabilir. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size tüm özellikleri sunan en iyi servis sağlayıcıların bazılarını aşağıda özetledik.

En iyi sosyal medya yönetim araçları

Genel olarak en popüler ve güçlü olarak değerlendirebileceğimiz sosyal medya yönetim araçları şu şekildedir:

  • Hootsuite
  • Buffer
  • Hubspot
  • IFTTT
  • Tweetdeck
  • Sprout Social
  • SocialOomph
  • Zoho Social
  • SocialPilot
  • Quuu

Hootsuite

Etkili bir zamanlayıcı olarak tasarlanmıştır. Bu kapsamlı araç fiyat seçenekleriyle birlikte postları/gönderileri sınırsız miktarda planlamak için izin verir. Aynı zamanda size kampanyanızın sizin için çalıştığından emin olmak için kapsamlı analiz imkanı sunar.

Hootsuite‘in fiyat planlarının çoğu için, 30 günlük ücretsiz deneme sürümünü de elde edebilirsiniz, böylece Hootsuite’nin sosyal medya yönetimi ihtiyaçlarınız için doğru olup olmadığından emin olabilirsiniz.

Buffer

Yeni başlıyorsanız, Buffer sizin için mükemmel bir araçtır. İnanılmaz derecede kullanımı kolay bir arayüz, basit paylaşım için tarayıcı eklentileri ve 4 milyondan fazla mutlu müşteriyle, Buffer’ın birinci sınıf bir sosyal medya yönetim aracı olarak durumunu reddetmek zor. Ayrıca dünyanın en şeffaf şirketlerinden biri olarak, içten dışa onlardan ne aldığınızı tam olarak biliyorsunuz.

Hatta üç hesap için günde on gönderi planlamanızı sağlayan ücretsiz bir sürüm sunan Buffer‘ı satın almadan önce test edebilirsiniz.

Hubspot

Pazarlama, satış ve servis paketleri ile Hubspot’un şirketiniz için bir fark yaratmak için gereken tüm özelliklere sahip olduğunu söyleyebiliriz. Sosyal medya yönetimi ana ürünü olmasa da, Hubspot’un kaynakları araçlarını başarılı derecede kapsamlı ve veri odaklı hale getiriyor.

Hubspot‘un benzersiz teklifleri değerlendirirken kendi web sitesinde ücretsiz bir demo talep edebilirsiniz.

IFTTT

Uzman bir sosyal medya paylaşımcısıysanız, IFTTT sizin için en iyi araç olabilir. Ücretsiz, web tabanlı hizmet içinde örneğin bir gönderiyi tweetlemeyi ve diğer sosyal medya yayınlarında paylaşmanızı kolaylaştırabilir.

Bu hizmet diğer sosyal medya yönetim araçlarından biraz daha karmaşık olsa da, IFTTT uygulamasını ücretsiz olarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

TweetDeck

TweetDeck, Twitter’ın sahip olduğu bir sosyal medya yönetim aracıdır. Tweet’leri zamanlama yeteneğine ek olarak TweetDeck, kullanıcılara tüm Twitter yayınlarının tam bir anlık görüntüsünü sağlar ve bu da uzun vadede katılım verim sağlayacaktır.

TweetDeck ücretsiz hizmet sağlamakla birlikte sadece Twitter’ı kullanmanıza izin verir. Twitter’daki varlığınızı iyileştirmek istiyorsanız TweetDeck’i kullanabilirsiniz. Ancak geniş bir sosyal medya kampanyası yürütmeyi düşünüyorsanız, bu konuda isteklerinizi karşılamayabilir.

Sprout Social

Kurumsal düzeyde bir dizi seçenek sunan Sprout Social, büyüyen işletmeler için mükemmeldir. Hedef kitlenizin sizinle ilgili hiçbir şeyi kaçırmadığından emin olmak için gönderileri, yorumları ve yanıtları topluca planlayabilirsiniz.

Ücretsiz 30 günlük deneme seçeneği ile Sprout Social kullanarak, sizin için uygun olup olmadığına karar verebilirsiniz.

SocialOomph

Sosyal medya yönetiminizi yeni ve benzersiz seviyelere taşımak, sosyal medyanın ne kadar süredir hayatımızın içinde olduğunu göz önünde bulundurduğumuzda oldukça zor olabilir. Bununla birlikte SocialOomph, başka hiçbir yerde bulamayacağınız birkaç ekstra özellik ile sosyal medya pazarlamasına biraz yenilik kazandırıyor.

SocialOomph, sosyal medya hesaplarınızı yönetmeye ek olarak, aynı platformdan blogunuzu da yönetmenizi sağlar. Ayrıca, otomasyon ve toplu tweet silme gibi Twitter özelliklerine erişebileceksiniz (bu noktada hepimizin değerini anlıyoruz).

Zoho Social

Tüm isteklerinizi karşılayacak basit bir araç arıyorsanız Zoho Social sizin için en iyisi! Basit kurulum, kullanım kolaylığı ve çeşitli temel özellikler içerisinde, kampanyanızın yapması gerekeni yaptığından emin olmak için ekip rolleri atayabilir, içerikleri planlayabilir ve analiz edebilirsiniz.

Bir gönderiyi paylaşmak için en iyi zamanın hangisi olduğu gibi derinlemesine değerlendirme yapmak Zoho Social‘da biraz zor olsa da, eğer yeni başlıyorsanız aracın diğer özellikleri kullanmaya değer.

SocialPilot

Tüm bir şirket için çalışan bir sosyal medya yönetim aracı almak oldukça pahalı olabilir. Ancak, uygun fiyatlı kurumsal düzeyde seçenekler var ve SocialPilot bunlardan biri. Makul fiyatlı aylık planları ile sosyal medya yönetimine devam edebilirsiniz.

SocialPilot, izleme dışında bir sosyal medya yönetim aracından beklediğiniz tüm özellikleri barındırır, bu da oldukça önemli olabilir. Başka bir deyişle gönderileri planlayabileceksiniz, ancak çalışıp çalışmadığına dair analitik almak biraz daha zor olacak. SocialPilot başlamak için ihtiyacınız olan tüm temel özelliklere sahiptir.

Quuu

Quuu, ne yayınlayacağınız konusunda fikir ararken başvurduğunuz sosyal medya yönetim aracıdır. İçerik öneri aracı, doğru zamanda paylaşım yapmak için doğru yayınları bulmanızı kolaylaştırır, böylece seçtiğiniz belirli kategorilere göre en büyük etkiyi yapabilirsiniz.

Quuu sadece bir içerik öneri aracı olarak başlamasına rağmen, yayınları planlamanızı ve gönderilerinizi paylaşmayı sağlayan bir dizi sosyal medya yönetimi özelliği ekledi. Başka bir sosyal medya yönetim aracıyla eşleştirilen Quuu, bir sonraki kampanyanız için gerçekten fark yaratabilir.